Użytkownik:Jkrol/Stanislaw Sitkowski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Put Radzyń on the map
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "Ten artykuł jest wygenerowany automatycznie i bez krępacji możesz zacząć go edytować. Obecny artykuł ma na celu pokazanie, jak należy tworzyć i edytować treści w Wikipedii, zgodnie z najlepszymi praktykami i wytycznymi projektu. Pamiętaj jednak, że konkursowy artykuł musi być w języku angielskim. == Struktura i styl == * '''Zachowaj neutralny punkt widzenia''': Wszystkie artykuły powinny być pisane z neutralnego punktu widzenia,…")
 
Nie podano opisu zmian
 
Linia 1: Linia 1:
Ten artykuł jest wygenerowany automatycznie i bez krępacji możesz zacząć go edytować. Obecny artykuł ma na celu pokazanie, jak należy tworzyć i edytować treści w [[Wikipedia|Wikipedii]], zgodnie z najlepszymi praktykami i wytycznymi projektu. Pamiętaj jednak, że konkursowy artykuł musi być w języku angielskim.
== Struktura i styl ==
== Struktura i styl ==


Linia 6: Linia 5:
* '''Używaj jasnego i zrozumiałego języka''': Pisz w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców, unikaj skomplikowanego jargonu.
* '''Używaj jasnego i zrozumiałego języka''': Pisz w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców, unikaj skomplikowanego jargonu.
* '''Podziel tekst na sekcje''': Używaj nagłówków i podnagłówków do organizowania treści, co ułatwia czytanie i nawigację.
* '''Podziel tekst na sekcje''': Używaj nagłówków i podnagłówków do organizowania treści, co ułatwia czytanie i nawigację.
* '''Bądź zwięzły''': Unikaj zbędnych informacji. Skup się na istotnych faktach i kontekście.
*


== Referencje i źródła ==
== Referencje i źródła ==

Aktualna wersja na dzień 22:49, 4 mar 2024

Struktura i styl

  • Zachowaj neutralny punkt widzenia: Wszystkie artykuły powinny być pisane z neutralnego punktu widzenia, prezentując fakty bez stronniczości.
  • Używaj jasnego i zrozumiałego języka: Pisz w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców, unikaj skomplikowanego jargonu.
  • Podziel tekst na sekcje: Używaj nagłówków i podnagłówków do organizowania treści, co ułatwia czytanie i nawigację.

Referencje i źródła

  • Cytuj wiarygodne źródła: Wszystkie informacje powinny być poparte wiarygodnymi i sprawdzonymi źródłami. Użyj przypisów
  • Unikaj oryginalnych badań: Wikipedia nie jest miejscem na publikowanie własnych teorii lub niezweryfikowanych informacji.
  • Sprawdzaj aktualność źródeł: Upewnij się, że cytowane źródła są aktualne i nadal odnoszą się do opisywanych faktów.

Współpraca i edycja

  • Szukaj konsensusu: W przypadku kontrowersji, staraj się osiągnąć porozumienie z innymi edytorami poprzez dyskusję na stronie dyskusji artykułu.
  • Bądź odważny, ale ostrożny: Zachęca się do edytowania i poprawiania artykułów, ale zawsze z poszanowaniem pracy innych.
  • Przestrzegaj zasad Wikipedii: Zapoznaj się z wytycznymi i zasadami projektu, takimi jak zasady dotyczące biografii osób żyjących, prawa autorskie i wandalizm.

Podsumowanie

Pamiętaj, że cel Wikipedii to budowanie wolnej, wiarygodnej encyklopedii. Twoje wkłady powinny zawsze służyć temu celowi, przestrzegając przy tym zasad współpracy, neutralności i dokładności.